Çeviri Sanatı: Dilinizden Dünyaya Açılan Kapı

Dil çeviri bakımından sektörün en önde gelen çevirmenlerimiz ile istediğiniz dillerde çeviri yapıp bunları yerelleştirmeyi iddia ediyoruz.

Dil Çeviri

 

Günümüzde ticaretten eğlenceye kadar pek çok dalda çeviri hizmeti gerekir. Dil öğrenmek maliyetli bir iş olduğu için herkesin bütçesine uygun değildir. Aynı zamanda dil bilmek ile dili yerelleştirmek farklı işler olduğundan herkes çeviri yapamaz. İşte bu konuda firmamız sizlere en etkili çeviri hizmetini hızlı ve pratik bir şekilde sağlıyor. Dil çeviri bakımından sektörün en önde gelen çevirmenlerimiz ile istediğiniz dillerde çeviri yapıp bunları yerelleştirmeyi iddia ediyoruz.

 

Yazılı Çeviri

 

Yazılı çeviri en çok talep gören işlerimizden biridir. Yazılı bir kaynağı belirtilen uzunlukta başka bir dile çeviriyoruz. Dil çeviri işlemini yaparken yerelleştirmelerden yararlandığımız için metnin anlam kaybı yaşamasının önüne geçiyoruz. Yazılı çeviri yaptığımız diller geniş bir yelpaze üzerinde yayılıyor. Bu nedenle dilediğiniz dil çevirisi için bizlere başvurabilirsiniz. Yazılı çeviri programını birlikte ayarlıyoruz ve belirtilen zamanda sizlere teslim ediyoruz.

Yazılı çeviri pek çok farklı sektör için büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Her sektör kendine has çok sayıda terim anlam içerir. Bu durum gerektiği gibi çeviri yapmayı oldukça güç kılar. Bu nedenle çeviri ekibimiz farklı sektörlerde uzmanlaşmış isimlerden oluşuyor. Böylece farklı sektörlerin ihtiyaç duyduğu çevirileri hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Çeviri yapıldıktan sonra o alan için uzman olan diğer çevirmenlerin kontrolünden geçiyor. Böylece hataları önlüyoruz.

Pek çok sektör için yazılı çeviri hizmet sağlıyoruz. Bunlardan bazıları akademik çeviri, hukuki çeviri, tıbbi çeviri, teknik çeviri, reklam çevirisi, kitap çevirisi ve web sitesi şeklindedir. Bu alanların her biri için çalışan farklı çevirmenlerimiz bulunuyor. Her alanda çeviri yapan en az iki uzman bulunur. Bu sayede kalite kontrol aşamamızda çevirinin ne derece doğru olduğunu ölçüyoruz. Anlaşılırlık düzeyi ve tutarlılığı eksik olan çevirilerimizi düzenleyip teslim ediyoruz.

 

Sözlü Dil Çeviri

 

Uluslararası boyutta en çok kullanılan çeviri biçimlerinden biri sözlü çeviridir. Ticaret ve siyaset alanında farklı ülkelerden temsilcilerin bir araya gelmesi durumunda ortaya dil bariyeri çıkar. Bu durumun oluşturduğu negatif etkiyi yok etmek adına dil çeviri işleminin sözlü versiyonunu kullanıyoruz. Yazılı çevirinin aksine anlık olarak yapılan bu çeviri büyük bir uzmanlık ve titizlik gerektiriyor. Sözlü çeviride uzmanlaşmış çevirmenlerimiz sizlere birebir hizmet sunuyor.

Siyaset, sanat, spor ve teknoloji gibi pek çok farklı sektörün uluslararası camiada bir araya gelmesi günümüz dünyasının gerçeklerinden biridir. Bu tarz etkinliklerde iletişim sorununu engellemek adına sözlü çeviri hizmetimizi sunuyoruz. Sözlü çeviri aynı zamanda belirli dillerde konuşma pratiği yapan çevirmenleri gerektirir. Bu dilleri aktif olarak konuşan çevirmenlerimiz sayesinde anlam kaymasının önüne geçiyoruz.

Sözlü çeviri hizmetleri genel olarak üçe ayrılır. Bunlardan ilki simultane çeviridir. Konuşmacı ile aynı anda yapılan bu çeviri işlemi için kulaklık ve mikrofon kullanılır. Çeviri konuşma devam ederken anlık iletilir. Ardıl çeviri ise konuşmacı konuşmasına ara verdikten sonra gerçekleştirilen bir çeviri türüdür. Bu çeviri türü daha çok zaman alır. Son sözlü çeviri ise konuşmaların anlık olarak çevrilmesini sağlayan fısıltı çeviridir. Kullanım alanı genelde toplantı gibi küçük yerlerdir.

 

Yerelleştirme

 

Yerelleştirme, dil çeviri için vazgeçilmez noktalardan biridir. Sanattan oyuna, web sitesinden eğitime kadar pek çok noktada yerelleştirme vazgeçilmez bir unsurdur. Yerelleştirme yapılabilmesi için çeviri yapan kişinin her iki dilin inceliklerine hâkim olması gerekir. Aynı zamanda çeviri yapılan sektörün terim anlamlarını bilmek de önemli bir konudur. Dil çeviri hizmeti olarak istediğiniz pek çok alanda birebir çeviri yapmak yerine yerelleştirme sağlıyoruz.

 

21 Eyl 2023 - 11:31 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Zam Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Zam Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Zam Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Zam Haber değil haberi geçen ajanstır.